Aktuality

Výroční schůze

Aktuality
Dne 4.3. proběhla výroční schůze, kde byl zvolen Ali Ojeil novým předsedou našeho spolku. Hurá! Zároveň se Tomáš Korec stává jeho tajemníkem. Oba byli zvoleni jednomyslně :)
Read More

National Cultural Day – Eastern Europe

Akce, Aktuality
Studenti 3. lékařské fakulty z Ukrajiny, Běloruska a Ruska všechny srdečně zvou na již druhý "National Cultural Day" v Malém Edenu, který se ponese v duchu východoevropské kultury! Hlavním jídlem denního menu budou pirohy na několik možných i nemožných způsobů dle tradicí různých východoevropských zemí: - Pelmeni z Ruska - Vareniky s bramborem z Ukrajiny - Sladké vareniky z Běloruska Každých 30 minut budou probíhat workshopy, aby se každý z vás mohl naučit, jak se připravují pirohy podle tradičních receptů. Po každém workshopu se pustíme do jídla i s tradičním kořením. Později večer budou o poschodí níže následovat kulturní představení! Bude i příležitost zkusit tradiční pití jako namraženou vodku, běloruskou Krambambulu, nealkoholický kisel, Ukrajinský uzvar, kvas a slaný čaj z Kalmykie. Večeře je za dobrovolný příspěvek! Tak přijďte a uvidíme…
Read More

Obsluha v Kavárně

Aktuality
Od začátku ledna se nám podařilo zaměstnat dvě osoby se zdravotním postižením, kteří nám budou pomáhat buď v poledních špičkách, nebo naopak každý pátek s úklidem. Tak se stavte na kávu a pokec!
Read More

Etika & Právo: Surogátní mateřství

Uspořádané akce
16. ledna proběhla příjemná moderovaná diskuze, do níž přijal pozvání doc. JUDr. Ondřej Frinta, Ph.D. z PF UK, který nám představil současné právní případy z oblasti surogátního mateřství. Celým večerem nás prováděla Mgr. Barbora Řebíková, Ph.D. z Ústavu etiky a humanitních studií 3.LF. O akci byl tak velký zájem, že jsme ji museli streamovat na facebook, jelikož už nestačila místa. Děkujeme moc!
Read More

Cesta k mamografickémů screeningu s MUDr. Skovajsovou

Uspořádané akce
29. listopadu proběhla v Malém Edenu 1. beseda z nového cyklu, ve kterém vám budeme postupně představovat hosty-vystudované lékaře, kteří vystoupili z ordinací, aby si našli vlastní cestu profesním životem. Na úvodní setkání s námi přišla besedovat paní primářka Miroslava Skovajsová, spoluzakladatelka mamografického screeningu v Čr, předsedkyně Komise odborníků pro mamární diagnostiku ČLS JEP, předsedkyně Asociace mamodiagnostiků Čr a předsedkyně správní rady Aliance žen s rakovinou prsu.
Read More

Večer v Malém Edenu s prof. Stinglem

Uspořádané akce
13. listopadu proběhla beseda s Prof. MUDr. Josefem Stinglem, CSc. Na 3. LF působil jako přednosta na Ústavu anatomie a Ústavu histologie a embryologie, taktéž působil jako proděkan pro vědu a výzkum 3. LF UK a zároveň jako prorektor pro zahraniční vztahy Univerzity Karlovy. Jsme velice potěšeni, že byl ochotný a našel si ve svém nabitém programu chvíli pro své studenty, aby jim povyprávěl o své životní cestě, příbězích ze studentských let, začátcích pracovní kariéry a působení na fakultě. Celou besedu jsme si užili a nejlepší byla ona zmíněná série dosud nezveřejněných, zajímavých výroků lékařů, pacientů a mediků, které prof. Stingl za léta své kariéry nastřádal.
Read More

Kavárna funguje!

Aktuality
Po rekonstrukci jsme Malý Eden znovu otevřeli. Přijďte si dát točenou 11° Kácov, denně čerstvé sendviče či výběrovou kávu. Těšíme se na Vás od pondělí do čtvrtka mezi 9. a 21. hodinou, v pátek od 9 do 15. Ohledně rezervací prosím kontaktujte naši provozní, Kláru Šedivou.  Veškeré aktuální informace naleznete pod záložkou Kavárna. Těšíme se na vás!
Read More

Rekonstrukce

Uspořádané akce
Počátky rekonstrukce byly těžké. Z bývalé pivnice na útulnou kavárnu? Navíc v šibeničním termínu dvou měsíců? Začali jsme strhnutím dřevěných desek tvořící obložení stěn. Pod nimi jsme objevili staré dlaždice. A bylo vymalováno! Tedy ne doslova, to nás teprve čekalo. Z původní žlutooranžové barvy postupně prostory prokoukly do ,,lékařské” bílé. Jak také jinak, když valnou většinu organizačního týmu tvoří medici z nedaleké 3. lékařské fakulty! Nebudeme Vás zatěžovat všemi podrobnostmi naší občas svízelné rekonstrukce. Výsledek totiž stojí za to. Jak se nám to povedlo, se přijďte přesvědčit sami! Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podíleli větší či menší měrou na zvelebení naší kavárny. [gallery ids="289,288,286,285,284,283,281,280,278,282"]  
Read More