Aktuální ročník

Dudlík fest potřetí – letos pro Bolíto, z.s.!

Multižánrový benefiční festival na podporu dětí sociálním či zdravotním znevýhodněním.

V samém centru Prahy 27.10. od 15h zahájil festival ve Skautském Institutu workshopy a stánky. ACTER namaskoval popáleniny, Spolek pro efektivní altruismus poradil, jak se vyznat v neziskovkách a děti shlédly loutkové divadlo od DAMÚZA. Přednášek v prostorách Filozofické fakulty v Celetné se ujal doktor Zajíček a ostatní odborníci z týmu Bolíto. Divadelní program zahájilo v 17h scénické čtení Kvílení, pokračoval divadelní soubor Improti a nakonec proběhla exhibice Slam poetry.

Velké hudební finále obstarala brněnská hudební formace Květy. Dále v klubu Chapeau Rouge vystoupily kapely Tygroo, Stříbrný Rafael a Madhouse Express. Djs Them Darned Teenagers a Aid Kid pomohli protáhnout celý festival až do brzkých ranních hodin.

Možná se ptáte, kde se vzal název Dudlík fest.

První ročník měl za cíl podpořit Kojenecký ústav Thomayerovy nemocnice. Druhý ročník vybral 34.000,- pro dětské oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice.Účelem festivalu je totiž finančně podpořit a propagovat zavedené organizace či instituce, které svou prací usnadňují život dětem se sociálním či zdravotním znevýhodněním. Účelem festivalu je totiž finančně podpořit a propagovat zavedené organizace či instituce, které svou prací usnadňují život dětem se sociálním či zdravotním znevýhodněním.

Letošní ročník vybral 85.320,-!

A pro koho jsme tedy vybírali letos?

Popáleniny patří mezi dětmi k nejčastějším úrazům. Popáleninový úraz různé závažnosti utrpí ročně cca 40 000 dětí. A příčinám se dá často lehce předejít…

Jedna blbá fotka. Název kampaně k Mezinárodnímu dni popálenin (8. října) ukazující, jak nebezpečné je riskovat pro jeden zajímavý záběr. Téma je aktuální, stále přibývá dětí, které pro atraktivní snímek lezou na vagóny, kde je zasáhne proud z železničního vedení… a končí v popáleninových centrech s hendikepem na celý život. Popáleniny nezanechávají jizvy jen na těle, ale i na duši…

A právě proto vzniklo v roce 2003 Bolíto.

Občanské sdružení pomáhá popáleným dětem s návratem do normálního života. Od jeho založení jej vede MUDr. Robert Zajíček, Ph.D. S pomocí mnohých dobrovolníků organizuje sdružení psychosociálně rekonvalescenční aktivity, které pomáhají dětem s návratem do normálního života po dlouhé hospitalizaci.