Minulé ročníky

Dudlík fest 2016

Poučeni z prvního ročníku, jsme se rozhodli uspořádat následující rok pokračování a vytvořit tak tradici.

Druhý Dudlík fest se uskutečnil 6. 5. 2016 na Praze 1 v prostorách klubu Chapeau Rouge a v Literární kávárně Týnská. Headlinery žánrově širokého hudebního programu v Chapeau se stali Honza Vejražka s Jiřím Konvalinkou z uskupení Mutanti hledaj východisko, Jakub König alias Kittchen  a doplnili je Ufajr s dalšími zástupci české alternativní scény.  Již podruhé s úspěchem vystoupili přední čeští performeři z řad Slam Poetry.

Literární kavárna Týnská pak kromě Storytellingu a improvizačních divadel nabídla poprvé také přednáškovou sekci. Přednášek se ochotně zhostili lékaři z oddělení dětské psychiatrie, kam směřoval výtěžek celé akce.  Mezi nimi i primář MUDr. Michal Považan, který celou akci zaštítil.

Především díky extrémní vstřícnosti všech vystupujících mohl Dudlík fest 2016 přispět částkou 34 000,-  na Dětské oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice. Vybrané prostředky byly použity k zajištění půlroční dramaterapie a k pořízení nového sportovního vybavení pro volnočasové aktivity hospitalizovaných dětí.

Dudlík fest 2015

Dne 1. 6. 2015 se uskutečnil z iniciativy studentů první ročník benefičního festivalu na podporu sociálně či zdravotně znevýhodněných dětí. Ač se s přípravami začalo pouhých 6 týdnů před plánovaným začátkem, podařilo se domluvit více než dvě desítky uměleckých skupin i jednotlivců, například Discoballs či Slam poetry.  

Během jednoho dne proběhl pestrý hudebně – dramatický program paralelně v hudebním klubu Storm, v multifunkčním prostoru Žižkostel a v prostorách Jedličkova ústavu.

Výtěžek byl určen Kojeneckému ústavu při Thomayerově nemocnici. Akce byla značnou měrou improvizovaná, nicméně spojila dohromady skupinu přátel, ze které se později zformoval hlavní organizační tým festivalu pro další roky, a byla základem i samotné organizace Cesta ven, z.s.